Integracja systemów zabezpieczeń

Obecnie stosowane systemy zabezpieczeń są w wysokim stopniu funkcjonalne i niezawodne. Jeśli jednak na terenie danego budynku wdrożonych jest kilka różnych rozwiązań oraz funkcjonują one niezależnie od siebie, mogą pojawić się znaczne trudności w obsłudze. Następuje wtedy również spadek ich funkcjonalności, który wynika między innymi z wydłużonym czasem rozpoznania sytuacji zagrażającej czy reagowania na nią.

Nasi specjaliści pomagają wprowadzić integrację systemów zabezpieczeń, która gwarantuje łatwość obsługi, a zarazem nie narusza autonomiczności podsystemów.

Integracja systemów bezpieczeństwa

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bogatej wiedzy jesteśmy w stanie zrealizować integrację systemów zabezpieczeń nawet w przypadku, gdy mamy do czynienia z tysiącami czujników znajdujących się w różnych siedzibach danej firmy. Dysponujemy własnym, niezawodnym oprogramowaniem, które umożliwia zarządzanie wszelkimi sytuacjami zagrażającymi – zidentyfikowanymi przez którykolwiek z czujników – w jednym miejscu.

Integracja systemów bezpieczeństwa sprawia, że obsługa podsystemów staje się prosta i sprawna. Ponadto daje możliwość jak najszybszej reakcji na zagrożenie, co przekłada się na wyższą funkcjonalność instalacji.

Kiedy warto zdecydować się na integrację systemów zabezpieczeń?

Integracja systemów zabezpieczeń to rozwiązanie, które warto wdrożyć wówczas, gdy obsługa niezależnych podsystemów sprawia trudność, jest mało wydajna i obniża funkcjonalność urządzeń. Bez tego bardzo często zdarza się, że spada jakość nadzoru pod względem sprawności podsystemów, w związku z czym ulegają one awariom. Zaważa to natomiast zarówno na bezpieczeństwie, jak i budżecie firmy.

Nasi specjaliści w przypadku każdej współpracy wypracowują rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb i warunków obiektów bądź ich sieci. Dzięki temu są w stanie profesjonalnie zaradzić oraz przeciwdziałać wyżej wymienionym trudnościom. To w rezultacie prowadzi do maksymalizacji sprawności systemu bezpieczeństwa.

Integracja systemów bezpieczeństwa – co może obejmować?

Integracja systemów bezpieczeństwa może obejmować wiele urządzeń jednocześnie. Mowa tu na przykład o instalacjach sygnalizacji pożarowej, detekcji dymu, kontroli dostępu, CCTV, interkomach czy systemach alarmowych. W przypadku wykrycia przez czujniki jakichkolwiek nieprawidłowości możliwa będzie szybka reakcja dzięki automatyzacji oraz przejrzystym procedurom postępowania.

Niektóre z naszych rozwiązań są w stanie monitorować nawet 190 obiektów – w tym tysiące czujników. Współpracujemy zarówno z dużymi, jak i małymi przedsiębiorstwami, proponując zindywidualizowane rozwiązania, skrojone na miarę potrzeb.

Integracja systemów zabezpieczeń – jak działamy?

Wieloletnie doświadczenie idzie w naszym przypadku w parze z profesjonalizmem – jesteśmy elastyczni, zaangażowani i odpowiedzialni. To z kolei przekłada się na wymierne korzyści, które zyskują nasi klienci. Należy wśród nich wymienić przede wszystkim możliwość uniknięcia wielu błędów oraz obniżenia kosztów eksploatacji systemu.

Scroll to Top
Scroll to Top