System SCADA

System SCADA​​

Oferujemy rozwiązanie SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) przeznaczone do realizacji przemysłowych systemów nadzoru w oparciu o sterowniki PLC. Oprogramowanie dostarcza inżynierom kompletu narzędzi do integracji sterowników PLC oraz paneli HMI różnych producentów. Umożliwia precyzyjną diagnostykę drajwerów komunikacyjnych oraz udostępnia środowisko języka programowania do kontroli logiki przetwarzania danych za pomocą funkcji zdarzeniowych (triggerów). System rejestruje odczyty danych w bazie SQL, które można śledzić w trybie online w postaci trendów, wektorowej wizualizacji lub analizować dane historyczne za pomocą modułu trendów oraz raportów.

Rozwiązanie SCADA pozwala kontrolować procesy czasu rzeczywistego. Jest zalecane wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża pojemność oraz wysoka niezawodność systemu akwizycyjnego. Oprogramowanie posiada zaawansowany system alarmowania oparty na polityce priorytetów, która może być dostostosowana do każdego obiektu lub procesu. Każde zdarzenie może być zdefiniowane jako alarm, który może być prezentowany na mapach procesu, wysłany jako powiadomienie lub rejestrowany w bazie danych.

Synapse SCADA Server™​

To rozwiązanie przeznaczone do integracji sterowników PLC w pojedynczym obiekcie lub procesie. Zakres integracji może być rozszerzony o inne systemy branżowe np. systemy bezpieczeństwa.
SCADA Schemat

Neuron SCADA Server™​

Serwer SCADA przeznaczony do integracji wielu różnych systemów pomiarowych w dużych obiektach oraz zaawansowane narzędzie do realizacji strefowego systemu monitoringu dla sieci wielu obiektów rozproszonych (maksymalnie do 190).

Analiza potrzeb inwestora w zakresie systemu kontroli SCADA

Gdy mowa o wysokiej klasy systemach nadzoru, takich jak SCADA, kluczem do sukcesu jest odpowiednie zrozumienie potrzeb inwestora oraz celów operacyjnych. Oferujemy pełne doradztwo już od pierwszego etapu analizy potrzeb.

Czytaj więcej…

Nasi inżynierowie pracują wspólnie z klientem, aby dokładnie określić wymagania funkcjonalne systemu kontroli SCADA, zapewniając optymalne rozwiązania. Z chwilą ustalenia koncepcji projektu, przechodzimy do kolejnego etapu – opracowania projektu wykonawczego, który jest niezbędny dla zapewnienia płynnej realizacji.

Zajmując się projektem, na każdym etapie inwestycyjnym zapewniamy, że spełni wszystkie oczekiwania klienta.

Wsparcie projektowe oraz adaptacja SCADA Control System

Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu w branży nasza firma posiada nie tylko gruntowną wiedzę techniczną, ale również zdolność dostosowywania rozwiązań do indywidualnych potrzeb inwestora. W zakresie systemów SCADA wsparcie projektowe skupia się nie tylko na wdrażaniu, ale również na szkoleniu operatorów i personelu ochrony budynku, aby w pełni wykorzystali potencjał tego rozwiązania.

Możliwość dostosowania rozwiązań, doradztwo w dziedzinie systemów nadzoru oraz wsparcie techniczne świadczone przez doświadczoną kadrę gwarantują, że każde wdrożenie systemu SCADA przyniesie oczekiwane korzyści.

SCADA System – zintegrowane podejście

Integracja różnorodnych urządzeń oraz systemów w jedną spójną całość to klucz do efektywnego monitoringu i nadzoru. Neuron SCADA Server jako zaawansowane narzędzie do realizacji strefowego systemu monitoringu umożliwia obsługę sieci wielu obiektów rozproszonych, integrując się z innymi systemami, na przykład tymi z obszaru bezpieczeństwa.

Dzięki otwartym standardom komunikacyjnym, takim jak Modbus czy Profibus, zapewniamy kompatybilność z szerokim spektrum urządzeń różnych producentów.

Wysoka niezawodność dzięki systemowi kontroli SCADA

Oprogramowanie Neuron SCADA, dzięki architekturze z automatyczną redundancją, gwarantuje nieprzerwaną pracę systemu nawet w przypadku awarii jednego z serwerów. Możliwość pracy w klastrze automatycznej redundancji pozwala na błyskawiczne przejęcie kontroli przez serwer zapasowy, minimalizując ryzyko przerwy w działaniu systemu kontroli SCADA.

Jako profesjonaliści oferujemy pełne wsparcie, począwszy od dostawy i konfiguracji, poprzez uruchomienie systemów, aż po obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną systemu SCADA.

Scroll to Top
Scroll to Top