BMS System zarządzania budynkiem

Otwarty System Zarządzania Budynkami

Oferujemy zaawansowane rozwiązanie BMS (Building Management System) umożliwiające skuteczną integrację sieci obiektowych oraz urządzeń niezależnych producentów w architekturze Klient-Serwer. Oprogramowanie jest otwarte i wspiera otwarte standardy komunikacyjne występujące w budynkach. Jest bardzo proste w projektowaniu, intuicyjne w trakcie uruchamiania oraz bardzo wygodne w późniejszej eksploatacji. Zastosowane technologie, otwartość na różne standardy oraz wsparcie dla pracy grupowej, pozwoliły zyskać przewagę nad innymi produktami dostępnymi na rynku w zakresie integracji, skalowalności oraz cyberbezpieczeństwa.

BMS – System zarządzania budynkiem

System BMS doskonale sprawdza się w obiektach już oddanych do użytku, remontowanych lub poddawanych termo-modernizacji (posiada dobre wsparcie dla standardów bezprzewodowych). Największe korzyści można uzyskać jednak przewidując system XBMS na etapie projektowania nowego budynku.
Wspieramy projektantów w celu uzyskania pełnej integracji wszystkich systemów budynkowych, a w szczególności tych, które bezpośrednio odpowiadają za zużycie energii elektrycznej, cieplnej oraz mediów. Jest to niezbędny warunek do pełnej kontroli efektywności energetycznej każdego obiektu.

Nadrzędnym celem wdrożenia systemu BMS jest uzyskanie pełnej kontroli nad infrastrukturą techniczną nadzorowanych obiektów. Swobodny dostęp do parametrów oraz wskaźników pochodzących z pomiarów umożliwia automatyzację oraz optymalizację parametrów eksploatacyjnych.

Synapse BMS Server™​

To rozwiązanie BMS (Building Management System) przeznaczone do integracji instalacji ciepłowniczych, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, zużycia mediów, oświetlenia oraz zasilania w pojedynczym obiekcie. Zakres integracji może być rozszerzony o inne systemy branżowe np. systemy bezpieczeństwa.

Schemat BMS

Neuron BMS Server™

Neuron BMS Server™ przeznaczony do kompleksowej integracji wielu różnych systemów technicznych w dużych obiektach, oraz zaawansowane narzędzie do realizacji strefowego systemu monitoringu dla sieci wielu obiektów rozproszonych (maksymalnie do 190).

Rozproszony BMS

Projektowanie systemów BMS

BMS - najważniejsze cele wdrożenia systemu

Najważniejszym celem wdrożenia systemu BMS jest pełna kontrola nad infrastrukturą techniczną nadzorowanych obiektów. System XBMS zapewnia współpracę z wieloma rozwiązaniami technicznymi spotykanymi na rynku, umożliwiając płynną integrację i synchronizację podsystemów technicznych różnych producentów.

System BMS dostosowany do indywidualnych wymagań

Ścisła współpraca z projektantami już na etapie planowania, pozwala na uwzględnienie wszystkich istotnych wymagań dla specyfiki danego obiektu. Ma to szczególne znaczenie w późniejszym okresie eksploatacji obiektu. Zaprojektowany na odpowiednio wczesnym etapie system XBMS, umożliwia zarządzanie wieloma różnymi instalacjami np. zasilania, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, oświetlenia oraz wielu innych, także tych specjalizowanych. W praktyce coraz częściej zachodzi potrzeba realizacji dodatkowych funkcjonalności, rozszerzających funkcjonalność systemu BMS. To idealne zadanie dla modułów aplikacyjnych, które w tym celu opracowaliśmy w XBMS. Mogą one pełnić rolę niezależnych aplikacji lub pracować w oparciu o dane współdzielone z innymi integrowanymi systemami. Mogą służyć do zadań ewidencyjnych lub generować dokumenty w oparciu o dane zgromadzone w bazie.

System BMS - możliwości techniczne

Kluczowym elementem XBMS jest niezawodny system informatyczny, sprawdzony w praktyce, podczas wielu wdrożeń na obiektach różnej wielkości. Dzięki niemu możliwa jest elastyczna integracja zarówno pojedynczych systemów budynkowych jak i obiektów w architekturze rozproszonej. W przypadku dużych systemów, w celu podniesienia poziomu niezawodności, można z powodzeniem stosować mechanizmy redundancji w oparciu o klaster serwerów XBMS. Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z ze zgromadzonych informacji na serwerze z wielu różnych lokalizacji, bez przerw lub ryzyka całkowitej utraty dostępu do usług serwera. 

BMS pełni istotną rolę w procesie rejestracji zużycia mediów, kontroli parametrów eksploatacyjnych źródeł ciepła, parametrów pracy dużych odbiorników energii, umożliwiając wprowadzenie korekt oraz korzystania z funkcji automatyzacji i optymalizacji. Dzięki stałej rejestracji aktualnych parametrów odbiorników energii oraz liczników, użytkownik uzyskuje dostęp do kluczowych informacji analitycznych, pozwalających na optymalizację parametrów eksploatacyjnych w celu osiągnięcia najwyższej efektywności energetycznej. Monitorowanie ostrzeżeń oraz zdarzeń alarmowych w trybie ciągłym, umożliwia szybkie reagowanie na występujące sytuacje krytyczne, zapobiegając ewentualnym awariom lub przestojom.

Wybrane wdrożenia BMS system

Skontaktuj się z nami już dziś

Umów się na prezentację systemu. Przekonaj się, jak nasze systemy pomogą Ci uzyskać optymalnie niskie koszty eksploatacyjne w Twoich projektach inwestycyjnych.

Scroll to Top
Scroll to Top