System Zarządzania Infrastrukturą Budynków

System zarządzania infrastrukturą techniczną budynków rozproszonych ​

Oferujemy system informatyczny do zarządzania infrastrukturą techniczną budynków w architekturze rozproszonej (Distributed Monitoring for Buildings Infrastructure). To rozwiązanie dedykowane dla dużych przedsiębiorstw oraz instytucji, pozwalające zarządzać infrastrukturą techniczną rozległej sieci budynków na terenie kraju. Najważniejszym celem wdrożenia systemu jest centralizacja nadzoru nad wieloma obiektami rozproszonymi na terenie kraju co umożliwia kontrolę ich kosztów eksploatacyjnych, optymalizację zużycia energii cieplnej i elektrycznej, zastąpienie ochrony fizycznej nadzorem elektronicznym oraz poprawę niezawodności oraz bezpieczeństwa ich eksploatacji. Podstawą tego rozwiązania jest hierarchiczna struktura integratorów realizujących przetwarzanie brzegowe w technologii eQuest™, pozwalająca przejąć lokalny nadzór nad instalacjami w budynkach dzięki szybkiej sieci światłowodowej oraz elastycznym metodom strefowej integracji w najbardziej ekonomiczny sposób. W ten sposób można integrować urządzenia z różnych branż, min. systemy bezpieczeństwa, zasilanie, media, węzły cieplne, klimatyzację, wentylację itd. umożliwiając strefową oraz centralną automatyzację.

Astro XBMS Server™

To serwer nadrzędny, który może kontrolować do 32 serwerów strefowych klasy Neuron w architekturze hierarchicznej. Odpowiada za obsługę komunikacji na poziomie strefowym, przetwarza oraz rejestruje dane z maksymalnie 6090 obiektów. Astro XBMS Server obsługuje równolegle aplikacje specjalizowane, realizujące usługi administracyjne LDAP, ewidencyjne, zarządzania uprawnieniami KD, RCP lub inne. Analogicznie jak inne serwery z eQuest™, może pracować w klastrze redundancji w celu zwiększenia poziomu niezawodności centralnego systemu zarzadzania.
XBMS Astro

Astro XBMS.Cloud™​

To rozwiązanie dedykowane do celów monitoringu infrastruktury wewnętrznej budynków, pozwalające rejestrować dane przesyłane w czasie rzeczywistym do serwera XBMS.Cloud przez moduły telemetryczne, IoT, sterowniki PLC lub integratory przetwarzania brzegowego Quantum Edge™. W prywatnej lub publicznej chmurze obliczeniowej dane są przetwarzane i agregowane w bazie danych a użytkownicy posiadający dostęp do konta XBMS.Cloud mogą śledzić trendy, wizualizację, analizować zgromadzone dane oraz korzystać z aplikacji specjalizowanych np. realizujących usługi ewidencyjne, zarządzania uprawnieniami KD, RCP lub inne. Serwer może wysyłać powiadomienia SMS lub e-mail o alarmach w oparciu o zdarzenia pochodzące z podłączonych urządzeń. Serwer XBMS.Cloud może być uruchomiony w usłudze kolokacji serwerów oferowanej przez różnych dostawców IT lub w usłudze wirtualnej Microsoft Azure lub Amazon Web Services.
Astro XBMS.Cloud

 

System zarządzania infrastrukturą budynków – korzyści z wprowadzenia

System zarządzania infrastrukturą techniczną budynków to rozwiązanie optymalizujące efektywność wielu procesów w przedsiębiorstwie, co przekłada się na lepszą elastyczność, a nawet obniżenie kosztów operacyjnych.

Czytaj więcej…

Korzystając z naszej oferty, klient zyskuje pełne bezpieczeństwo przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, oszczędność pieniędzy związaną z użytkowaniem budynku czy kontrolę nad zużyciem energii.

System zarządzania infrastrukturą techniczną budynku – innowacyjność i wydajność

Oferowany system zarządzania infrastrukturą budynku nie tylko usprawnia podejmowane w przedsiębiorstwie działania z tego zakresu, ale również wpływa na komfort użytkowania obiektu.

Autaomatyka w budynkach sprzyja również ekologii. Optymalizacja oraz zarządzanie zużyciem energii elektrycznej czynią obiekty niezwykle wydajnymi energetycznie, a tym samym przyjaźniejszymi dla środowiska naturalnego.

Dzięki temu można mieć zarówno większą kontrolę nad infrastrukturą w budynkach rozproszonych po sporym obszarze, jak i wpłynąć na obniżenie liczby awarii oraz przestojów.

Distributed Monitoring for Buildings Infrastructure – Dlaczego warto nam zaufać?

Mamy wieloletnie doświadczenie i posiadamy rozległą wiedzę na temat systemów zarządzania infrastrukturą budynków. Komfort i satysfakcja klienta ma dla nas priorytetowe znaczenie. Wspieramy zleceniodawców w rozwiązywaniu problemów integracyjnych, proponując nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Dzięki naszej pomocy można kontrolować infrastrukturę techniczną, która znajduje się w budynkach, by usprawnić proces zarządzania i poprawić komfort korzystania z dostępnej przestrzeni. Do każdego zlecenia podchodzimy w indywidualny sposób, oferując klientowi swoje wsparcie oraz pomoc we wprowadzeniu optymalnych usprawnień, które wpłyną na jakość funkcjonowania przedsiębiorstwa. Z chęcią dzielimy się swoją wiedzą.

Scroll to Top
Scroll to Top