DCIM System zarządzania Data Center​

Otwarty System Zarządzania Data Center​

W naszej ofercie posiadamy rozwiązanie DCIM (Data Center Infrastructure Management), rozwijane w oparciu o wieloletnie doświadczenia w integracji różnych typów Data Center. Oprogramowanie skutecznie integruje specjalistyczne urządzenia spotykane w serwerowniach: aparaturę kontrolno-pomiarową w poszczególnych torach, stany zabezpieczeń, liczniki, listwy iPDU, ZSR’y, STS,y, zasilacze awaryjne UPS oraz agregaty. Ponadto integruje pomiary środowiskowe tj. temperatury, wilgotności, zalania wodą, otwarcia i zamknięcia przegród, klimatyzację precyzyjną a także systemy bezpieczeństwa w zakresie wczesnej detekcji dymu, urządzeń gaśniczych oraz kontroli dostępu.

Oprogramowanie na serwerze pozwala kontrolować alarmy generowane przez urządzenia, umożliwiając utrzymanie infrastruktury w stanie ciągłości operacyjnej. Zdarzenia oraz odczytane pomiary mogą być na bieżąco rejestrowane w bazie danych oraz dokumentowane za pomocą wszechstronnych raportów.

Synapse DCIM Server™​

To rozwiązanie przeznaczone do monitoringu infrastruktury technicznej serwerowni. Serwer integruje oraz kontroluje aparaturę zasilającą, parametry środowiskowe, klimatyzację precyzyjną oraz systemy bezpieczeństwa w pojedynczym obiekcie. Oprogramowanie Synapse DCIM Server dostępne jest w dwóch wersjach:

  • Jako maszyna Hyper-V  (Virtual Appliance)
  • Jako fizyczny serwer  (Computer Appliance)
DCIM

Neuron DCIM Server™

To rozwiązanie przeznaczone do monitoringu infrastruktury technicznej serwerowni oraz narzędzie do realizacji scentralizowanych systemów monitoringu dla sieci wielu obiektów (maksymalnie do 190). Oprogramowanie Neuron DCIM Server dostępne jest w wersji jako fizyczny serwer (Computer Appliance).

Schemat DCIM sieci serwerowni

Czym jest DCIM – szczegółowe informacje

DCIM (Data Center Infrastructure Management) to system zarządzania infrastrukturą w centrach danych. Jest to zintegrowane narzędzie umożliwiające monitorowanie, zarządzanie i optymalizację wszelkich zasobów związanych z centrami danych, w tym zasilaniem, chłodzeniem, przesyłem i przechowywaniem danych, a także aspektami związanymi z bezpieczeństwem czy dostępem.

Czytaj więcej

DCIM system ma na celu zwiększenie efektywności i niezawodności wykorzystywanych urządzeń, a także obniżenie kosztów operacyjnych poprzez lepsze zarządzanie oraz wykorzystanie zasobów, co sprzyja optymalizacji środowiska IT w organizacji.

DCIM system – dlaczego warto?

Dzięki DCIM nasi klienci mogą znacznie zoptymalizować zużycie energii, chroniąc tym samym urządzenia w serwerowniach i znajdujące się w nich dane. System umożliwia wczesne wykrycie problemów w centrach danych, co pozwala na szybką reakcję oraz minimalizację potencjalnych strat. Oprogramowanie DCIM generuje także raporty czy wykonuje specjalistyczne analizy, które pomagają w identyfikowaniu obszarów wymagających ulepszeń.

Warto zainwestować w system DCIM, jeśli organizacja zależy na efektywnym i niezawodnym zarządzaniu swoim centrum danych. Jest to rozwiązanie, które przyczynia się do oszczędności pieniędzy, poprawy wydajności oraz utrzymania ciągłości działania, co ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym biznesie.

DCIM – Data Center Infrastructure Management

Systemy DCIM (Data Center Infrastructure Management) są dedykowane przede wszystkim organizacjom i przedsiębiorstwom, które posiadają lub zarządzają centrami danych, serwerowniami lub infrastrukturą IT o znacznym rozmiarze i złożoności. Administratorzy IT odpowiedzialni za zarządzanie sprzętem, sieciami oraz infrastrukturą w danych przedsiębiorstwach mogą zastosować to rozwiązanie do monitorowania wydajności sprzętu, bieżącego zarządzania awariami lub planowania wykorzystania zasobów.

Skuteczna integracja specjalistycznych urządzeń, czyli DCIM System – kontakt

Mimo że DCIM wykorzystywane jest przede wszystkim w większych przedsiębiorstwach, coraz więcej organizacji, niezależnie od rozmiaru ich centrów danych, zaczyna doceniać korzyści płynące z wdrożenia tego rozwiązania. Wiele firm decyduje się na skorzystanie z tego systemu, aby zwiększyć efektywność oraz kontrolę nad swoimi zasobami IT.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do opisywanej oferty DCIM serdecznie zapraszamy do kontaktu. Szczegółowe dane znajdują się w zakładce „Kontakt”.

Scroll to Top
Scroll to Top