BEMS/EMS System Zarządzania Energią

Otwarty System Zarządzania Energią

Oferujemy rozwiązanie BEMS (Building Energy Management System) umożliwiające integrację urządzeń składających się na infrastrukturę energetyczną budynków. To niezbędne narzędzie do osiągnięcia celu nadrzędnego określonego w normie PN-EN ISO 50001, jakim jest redukcja zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz rodzaju prowadzonej działalności.
Sprawny system zarządzania energią, wg normy PN-EN ISO 50001, pozwala na opomiarowanie oraz monitorowanie bieżącego wykorzystywania energii, identyfikację oraz zarządzanie ryzykiem zaopatrzenia w energię a także wsparcia w podjęciu działań w celu optymalizacji lub redukcji zużycia energii.

Oprogramowanie na serwerze pozwala kontrolować alarmy generowane przez urządzenia, umożliwiając utrzymanie infrastruktury w stanie ciągłości operacyjnej. Zdarzenia oraz odczytane pomiary mogą być na bieżąco rejestrowane w bazie danych oraz dokumentowane za pomocą wszechstronnych raportów.

Synapse EMS Server™​

Produkt przeznaczony do monitoringu infrastruktury energetycznej obiektu. Integruje oraz kontroluje aparaturę zasilającą w RSN, RGNN, liczniki, analizatory, inwertery fotowoltaiczne, urządzenia zasilania awaryjnego oraz węzły ciepła w pojedynczym obiekcie. Umożliwia automatyczną kontrolę odbiorników (oświetlenia, wentylacji, klimatyzacji, głowic grzejnikowych, zaworów grzewczych itp.) w celu optymalizacji zużycia energii oraz określenia wskaźników efektywności energetycznej dla pojedynczego budynku. Dostarcza informacji analitycznych w postaci trendów oraz raportów zużycia.
Schemat EMS

Neuron EMS Server™

To rozwiązanie przeznaczone do integracji infrastruktury energetycznej budynku raz narzędzie do realizacji scentralizowanych systemów monitoringu dla sieci wielu obiektów (maksymalnie do 190).
Schemat EMS

BEMS/EMS System – rozwiązanie na miarę indywidualnych oczekiwań

Nasza oferta jest doskonałą opcją dla osób ceniących sobie nowoczesne oraz efektywne projekty, z których wdrażaniem wiąże się wiele korzyści. Korzystając z systemu BEMS, można zadbać o równomierne rozprowadzanie energii oraz uzyskanie odpowiednich, starannych analiz. Dzięki ich ocenie łatwiejsze staje się jej codzienne oszczędzanie w firmie.

Czytaj więcej…

Proponujemy wysokiej jakości rozwiązania, spełniające oczekiwania wymagających osób, stawiających na optymalizację oraz sprawną kontrolę przepływu energii.

Jakie korzyści daje system zarządzania energią EMS?

Celem EMS jest ograniczenie zużycia prądu elektrycznego, ale również innych mediów. Decyzja o wprowadzeniu do swojej firmy systemu zarządzania energią niesie za sobą mnóstwo pozytywów.

Takie działanie wiąże się z obniżenie wydatków, co przekłada się na większą oszczędność finansów przedsiębiorstwa. To kluczowe zadanie każdej firmy dążącej do optymalizacji zysków.

Systemy EMS są inteligentnym rozwiązaniem, pozwalającym na skuteczne zidentyfikowanie najbardziej energochłonnych obszarów. W wyniku uzyskania takich informacji można podjąć działania prowadzące do ograniczenia zbyt wysokiego zużycia prądu.

Kolejną zaletą wynikającą ze stosowania nowoczesnych metod odpowiadających za pomiar zużycia energii elektrycznej, jest kwestia lepszej kontroli nad podstawowymi parametrami sieci. W związku z tym można zyskać informacje na temat właściwości dostarczanego prądu, by wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Co więcej, wdrożony system zarządzania energią EMS może pozytywnie wpływać na wizerunek firmy. Przedstawia ją w oczach aktualnych i potencjalnych klientów jako nowoczesną, otwartą na innowacyjne rozwiązania.

EMS System – dlaczego my?

Jesteśmy doświadczonymi specjalistami z bogatą wiedzą, którą z chęcią dzielimy się z klientami. Dokładamy wszelkich starań, by nasze działania spełniały wszelkie oczekiwania. Dlatego do każdej współpracy podchodzimy w indywidualny sposób, wspierając osoby korzystające ze świadczonych przez nas usług na każdym etapie realizacji zadań.

Jesteśmy otwarci na pytania. W razie ich wystąpienia warto się z nami skonsultować, abyśmy mogli przekazać przydatne informacje i pomóc w podjęciu optymalnej decyzji. Dbamy o dobre relacje z klientami, ponieważ są one dla nas podstawą solidnego działania.

Scroll to Top
Scroll to Top