Projektowanie systemów BMS

BMS, czyli Building Management System, to zaawansowane, nowoczesne rozwiązanie pozwalające na zarządzanie wszystkimi sieciami obiektowymi i urządzeniami znajdującymi się w budynku z poziomu jednego oprogramowania. System ten może zostać wprowadzony zarówno na etapie projektowania nieruchomości, jak i w trakcie remontu czy modernizacji. 

Dobry projekt BMS sprawia, że zarządzanie instalacjami jest niezwykle wygodne i proste. To z kolei przekłada się na lepsze zarządzanie efektywnością energetyczną danego budynku. Nasi projektanci BMS pomagają dostosować system do indywidualnych potrzeb w taki sposób, aby mógł on przynieść jak najwięcej korzyści.

Jakie korzyści może przynieść dobrze wykonany projekt BMS?

W budynkach o różnym przeznaczeniu coraz częściej możemy się spotkać z nowoczesnymi urządzeniami sterowanymi inteligentnie. Aby faktycznie przyniosły oszczędność czasu i pieniędzy, a także wzrost bezpieczeństwa, warto zainteresować się projektowaniem BMS, czyli systemu, który pozwala zarządzać wszystkimi instalacjami w budynku z jednego miejsca. 

To niezwykle korzystne rozwiązanie szczególnie dla nieruchomości o dużej powierzchni, choć sprawdzi się również w gospodarstwach domowych. Dzięki dobrze wykonanemu projektowi BMS mamy pełną kontrolę nad infrastrukturą techniczną i możemy wygodnie dostosowywać jej parametry do zmieniających się okoliczności.

O zapewnienie takich właśnie korzyści dbają nasi profesjonalni projektanci BMS, którzy dążą do wypracowania takiego rozwiązania, które sprawdzi się jak najlepiej w danym przypadku. Doskonale orientujemy się w klasycznych metodach, a także jesteśmy w stanie wdrożyć niestandardowe systemy. Wszystko po to, aby stworzyć takie centrum zarządzania, które obejmie wszystkie instalacje czy urządzenia oraz umożliwi sprawne zarządzanie nimi przy jednoczesnej oszczędności czasu, jak i pieniędzy. Jest to możliwe dzięki bieżącemu monitorowaniu takich kwestii, jak zużycie energii elektrycznej. Proces ten można analizować i doskonalić w celu osiągania coraz lepszej wydajności.

Co gwarantuje profesjonalizm naszych projektantów BMS?

Powierzenie naszym specjalistom projektowania BMS wiąże się z gwarancją otrzymania wydajnego, wielofunkcyjnego systemu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkowników, charakterystyki procesów zachodzących w budynku oraz do jego przeznaczenia.

Naszym klientom oferujemy możliwość wyboru dodatkowych, praktycznych funkcji. Ponadto każdy nasz projekt BMS jest tworzony w taki sposób, aby system mógł zostać w przyszłości łatwo rozbudowany, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Projektowanie BMS w naszym wykonaniu polega na fachowym zaprogramowaniu wszelkich niezbędnych modułów i urządzeń, a także ich solidnym zainstalowaniu. Jesteśmy w stanie podłączyć pod jeden system sterowania urządzenia różnych producentów, stosując skuteczne rozwiązania zapewniające jego efektywną pracę.

Wdrażamy zarówno układy w pełni zautomatyzowane, jak i takie, które będą zarządzane w większej mierze przez pracownika. Sterowanie może się natomiast odbywać z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego, a także dedykowanego panelu umieszczonego w budynku.

Jakie możliwości daje dobrej jakości projekt BMS?

Podsumowując kwestie, które zostały zasygnalizowane wcześniej, należy podkreślić, że dobrze wykonany projekt BMS, powstały pod czujnym okiem naszych ekspertów, stwarza użytkownikom szereg cennych możliwości. Wśród nich warto wymienić chociażby optymalizację zużycia energii i innych mediów, diagnostykę całego systemu, a także tworzenie harmonogramów pracy urządzeń oraz dostosowywanie jej parametrów.

W przypadku projektowania BMS w wersji całkowicie zautomatyzowanej dla naszych klientów tworzymy takie rozwiązania, które pozwalają na sterowanie czasowe bądź parametryczne. W pierwszym przypadku można zaprogramować uaktywnienie się urządzenia o danej godzinie, w drugim zaś – gdy zarejestrowana zostanie określona zmiana konkretnego parametru, na przykład temperatury.

Dobrej jakości projekt BMS pozwala na dostosowanie pracy urządzeń i instalacji do charakteru czynności wykonywanych w danym pomieszczeniu tak, aby zapewnić dla nich jak najlepsze warunki. Tym samym wszelkie prace mogą przebiegać jeszcze sprawniej, a przy ich realizacji pracownicy mogą czuć się w pełni komfortowo oraz bezpiecznie.

Projektowanie BMS skrojone na miarę indywidualnych potrzeb

Nasza firma specjalizuje się w spersonalizowanym projektowaniu BMS przeznaczonym zarówno do zarządzania zintegrowanymi instalacjami w danej nieruchomości, jak i monitorowania sieci wielu rozproszonych budynków, na przykład oddziałów czy magazynów firmy. W trakcie naszej wieloletniej działalności doświadczeni fachowcy wykonali systemy dla między innymi takich obiektów, jak stadiony, porty lotnicze bądź dworce kolejowe, dostosowując wdrażane rozwiązania do ich charakterystyki.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich, którym zależy na profesjonalnym projektowaniu BMS – chętnie podejmujemy współpracę z inwestorami budowlanymi, biurami projektowymi czy wykonawcami oraz podwykonawcami.

Scroll to Top
Scroll to Top