Wybrane wdrożenia

Stadion Miejski im. Kazimierza Górskiego w Płocku

W marcu 2023r. w wyniku zawarcia umowy z PKN Orlen obiekt uzyskał na okres 5 lat komercyjną nazwę „Orlen Stadion”. Stadion Miejski w sposób istotny zmienił jakość organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych w mieście Płock. Na stadionie swoje mecze, zarówno krajowe, jak i w europejskich pucharach, rozgrywa klub piłkarski Wisła Płock. Stadion dwukrotnie gościł reprezentację Polski oraz trzykrotnie rozgrywane były na nim mecze o Superpuchar Polski w piłce nożnej.
Stadion Miejski w Płocku, to nowoczesny obiekt służący do organizowania dużych wydarzeń miejskich, a w szczególności imprez piłkarskich, stanowiący nową jakość dla miasta Płocka i jego obszaru funkcjonalnego. Przedmiotem tej inwestycji była rozbiórka istniejącego obiektu, projektowanie i budowa nowego Stadionu Miejskiego z zadaszonymi trybunami dla 15004 widzów wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz niezbędną infrastrukturą. Stadion spełnia warunki określone dla stadionów 3 kategorii UEFA z możliwością dostosowania go do wyższej kategorii dla organizacji imprez sportowych oraz wszystkie wymagania PZPN, określonych dla klubów Ekstraklasy.

Rozwiązanie

Zakres integracji systemów zainstalowanych na stadionie obejmował 30 różnych systemów, zgrupowanych w ramach siedmiu branżowych grup: urządzenia zasilające (AKPiA w rozdzielniach SN oraz RGNN, agregaty, SZR’y, liczniki, analizatory oraz UPS’y), urządzenia HVAC, oświetlenie awaryjne, wewnętrzne i zewnętrzne (w tym iluminacja obiektu), liczniki mediów, sygnały zbiorcze z systemów zabezpieczenia technicznego, węzeł ciepła, system podgrzewu murawy, hydrofornie i przepompownie, opomiarowanie środowiskowe, bramy.

Scroll to Top
Scroll to Top